Témata prací PGS studentů

řešitel vedoucí práce téma
Mgr. Katarína Arias Doc. PhDr. Iva Ondřejová, CSc. „Vliv antických předloh na architekturu a umění raného islámu.“
Mgr. Valéria Kašpar Vaškaninová Prof. PhDr. Jan Bouzek, DrSc. „Umenie severozápadnej Anatólie v achajmenovskej dobe a jeho vzťahy s gréckym a perzským umením.“
Mgr. Ivana Havlíková Doc. PhDr. Lubomír Konečný „Antická mytologická tématika v českém umění 30. let 20. století“
Mgr. Helena Tůmová Doc. PhDr. Iva Ondřejová, CSc. „Ravennské skulpturální umění křesťanské antiky: rozbor materiálu ravennských sarkofágů 4.- 7. stol. po Kr.“ Vliv importu mramoru, prefabrikovaných sarkofágů a architektonické dekorace z východních částí římského impéria na lokální seveoitalskou produkci. Tradice opakovaného použití sarkofágů a architektonické dekorace v Emilie- Romagni.
Mgr. Petra Belaňová Doc. PhDr. Iva Ondřejová, CSc. „Štylistický rozbor starovekého šperku Strednej Ázie 1.- 4. stor. po Kr. a jeho vzťahy k umeniu antického Stredomoria (materiálne a ikonografické pramene)“
Mgr. David Lužický Doc. PhDr. Václav Marek, CSc. „Mincovnictví období římské tetrarchie 284- 312 n. l.: Organizace, nominály, ikonografie“
Mgr. Jitka Doležalová Doc. PhDr. Marie Dufková, CSc. „Pozdně římské, byzantské a ummájovské sklo užívané v rituálním kontextu“
Dott. Frederico Gambacorta Doc. PhDr. Václav Marek, CSc. „Roman Silver Coinage in the 5th. Century AD (Římské stříbrné mince 5. st. N. l.)“