Michal Dyčka

Michal Dyčka vystudoval mezi léty 2007 a 2010 bakalářské studium na Ústavu pro klasickou archeologii FF UK, kde dále pokračoval v magisterském studiu, které ukončil roku 2012. Od akademického roku 2012/2013 je studentem doktorského studia pod vedením Doc. PhDr. Jiřího Musila Ph.D. Mgr. Michal Dyčka se věnuje především problematice římsko-provincionální archeologie, konkrétně tématu limitu ve 2. stol. po Kr. na území provincií Britannia a Germania Superior. Mimo jiné se také zabývá uplatněním prostorových analýz v klasické archeologii, především pak v oblasti zkoumaní římského limitu. V akademické roce 2013/2014 byl na studijní stáži na University of Edinburgh, School of History, Classics and Archaeology. Příležitostně pracuje na záchranných výzkumech v Praze a okolí.